Opublikowano: wtorek, 03 październik 2023 Ewa Brodowska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony rokrocznie 29 września. Musimy przyznać, że z ogromną chęcią celebrujemy to nietypowe święto, gdyż mamy świadomość tego, jak bardzo ważne jest czytanie książek w życiu człowieka.

Książki = dziesiątki rozmaitych korzyści – wśród nich wymienić możemy: rozwijanie wyobraźni, słownictwa, wiedzy, poszerzanie horyzontów, a także rozwój empatii czy rozładowywanie stresu. Niewątpliwie głośne czytanie jest wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu.

W ramach tej wyjątkowej akcji przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Słobódce. Jej pracownicy wprowadzili swoich wiernych małych czytelników w magiczny świat bajek. Dzieciaki miały szansę obejrzeć spektakl teatrzyku kamishibai pt. „Jesienny bal w lesie”. Emocjom nie było końca.

Z piękną inicjatywą wyszli także rodzice, którzy z ochotą odwiedzali przedszkolaków i czytali im głośno interesujące ich bajki. Jesteśmy wdzięczni za pomoc płynącą od dorosłych.

Na koniec dodamy, że cieszy nas fakt, iż nasi mali giganci z entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem podchodzą do czytania książek. Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

P. Pieczulis, E. Zalewska, P. Bobrowska, E. Brodowska, E. Tomaszewska, A Borkowska