Konkurs Ekologiczny Dla Przedszkolaków

Opublikowano: środa, 04 październik 2023 Ewa Brodowska

KONKURS PLASTYCZNO TECHNICZNY DLA DZIECI

RECYKLINGOWE OWADY W OGRODZIE SZKOLNYM”

1. Organizatorzy:

Urząd Gminy Szypliszki

Szkoła Podstawowa w Słobódce

2. Cele konkursu:

- pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,

- rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,

- zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania- recykling,

- podkreślenie przetwarzalności wielu przedmiotów użytkowych/odpadów w innowacyjny sposób,

- rozbudzanie wyobraźni i fantazji,

- rozwijanie zdolności manualnych,

- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno–technicznych

- wspólnie spędzony czas z rodziną.

3. Warunki uczestnictwa:

- Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat ze Szkoły Podstawowej w Słobódce.

- Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika.

- Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę w dowolnie wybranej technice i dowolnym rozmiarze.

- Prace należy czytelnie podpisać podając imię, nazwisko i grupę.

- Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

4. Termin i miejsce składania prac:

Prace dostarczamy do dnia 23.10.2023 r. do godz.10:00 do sali nr 17 do Pani Ewy Brodowskiej.

5. Rozstrzygnięcie konkursu:

Komisja oceni prace według następujących kryteriów:

- ogólne wrażenie artystyczne

- oryginalność i pomysłowość

- wkład dziecka w wykonaną pracę

- walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

- różnorodność wykorzystania surowców

Komisja wyłoni 3 zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni. Dopuszcza się możliwość przyznania dodatkowych nagród. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i drobny podarunek.

6. Ogłoszenie wyników oraz wystawa prac:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24.10.2023 r.

Lista nagrodzonych osób zostanie ogłoszona na stronie internetowej Urzędu Gminy Szypliszki. Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Fotorelacja z konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej naszej szkoły.

Szkolny Koordynator

Ewa Brodowska