"WYNALAZKI ZMIENIAJĄ ŚWIAT" - LEKCJA OTWARTA W KLASIE II

Opublikowano: środa, 27 luty 2019 Ula Karmiłowicz

FOTO

W piątek 22 lutego 2019 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie drugiej. Zajęcia pod hasłem „Wynalazki zmieniają świat” prowadziła Pani Ewa Grygutis. Zabawie i pracy uczniów przyglądała się dyrekcja szkoły oraz nauczycielki klas młodszych i przedszkola. Dzieci podczas zajęć bawiły się i uczyły pracując w trzech grupach. Doskonale radziły sobie z zadaniami na monitorze interaktywnym. Poznały ciekawostki o wynalazkach: radiu, telefonie komórkowym i telewizji. Zdobytą wiedzę sprawdziły w grze „MILIONERZY”. Na koniec zajęć czekało na nich wyzwanie. Każda z grup miała opracować i zbudować prototyp wynalazku z wylosowanych materiałów. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a przy tym wspaniale się bawili.