Opublikowano: środa, 27 luty 2019 Ula Karmiłowicz

FOTO

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu  uczniowie klasy VI - Monika Krakowska, Natalia Suchocka, Bartek Dubińska, Wiktoria Burzyńska, Dawid Pawlukanis i Kinga Leśniewska przygotowały pod kierunkiem p. Krystyny Modzalewskiej kolegom i koleżankom z innych klas różne zabawy z językiem. Były więc: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe i rymy. Za każde prawidłowe rozwiązanie zadań uczniowie otrzymywali cukierka. Zabawy te cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, o czym świadczyły długie kolejki.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mam nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej

i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego.

A nade wszystko szanujmy swą mowę ojczystą. „Nie znać języka swego - hańbą oczywistą”- zgodnie z tymi słowami warto dbać o to, by znać język polski - ten współczesny i ten dawny oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.

W tym dniu odbył się też konkurs pt.: ”Przyjaciel Języka Polskiego”. Oto jego wyniki:

I miejsce: Natalia Suchocka kl. IV

II miejsce: Viktoria Przybyło kl. V

III miejsce: Agnieszka Wołyniec kl. VI

Wyróżnienia:

• Monika Krakowska kl. VI
  • Dawid Pawlukanis kl. VI

I miejsce: Aleksandra Wołyniec kl. III B gimnazjum

II miejsce: Monika Grabowska kl. VII, Iwona Staśkiewicz III B gimnazjum

III miejsce: Dominika Szczęsna kl. VII

Gratuluję! Brawo! Brawo!

Krystyna Modzalewska

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na najbliższym apelu. Dziękujemy Dyrektorowi naszej szkoły

- Panu Markowi Zdancewiczowi za wsparcie akcji.