Powitanie Jesieni

Opublikowano: środa, 27 wrzesień 2023 Ewa Brodowska

W dniu 25 września wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uroczyście powitały nową porę roku – jesień. Przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. W kącikach przyrody pojawiły się kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki i jarzębina, które wykorzystane były do zajęć dydaktycznych. Dzieci segregowały i przeliczały zgromadzone dary jesieni, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści, a także tworzyły jesiennego Ludka wykorzystując kostkę do gry i ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki wiedzą, że przychodzą chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie.  Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Na kolejnych zajęciach i spacerach dzieci będą poszerzać wiedzę i obserwować zmiany jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku.  Mamy nadzieję, że jesień nie będzie nudna, a wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych  pomysłów.

E. Zalewska, P. Bobrowska, E. Brodowska, E. Tomaszewska, A. Borkowska