Pogadanka na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

Opublikowano: środa, 20 wrzesień 2023 Wioleta Balczun

W dniach 18.09 oraz 19.09.2023 r. gościliśmy w naszej szkole Funkcjonariuszy Policji 👮‍♀️ 👮‍♂️🚔. W poniedziałek odbyło się spotkanie z Panią dzielnicową Anną Umińską z Posterunku Policji w Słobódce. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym i adresowane było do uczniów klas IV-VIII. W czasie spotkania przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także zasady zachowania się w drodze do i z szkoły. Ważny był też temat dotyczący bezpiecznej jazdy na rowerze, jak uzyskać kartę rowerową i jakie przepisy obowiązują wśród rowerzystów. Policjantka przypomniała uczniom, że każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym.

Z kolei we wtorek dzieci z Grup Przedszkolnych i Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem z Komendy Miejskiej Wydziału Ruchu Drogowego w Suwałkach. Policjant  przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się w terenie niezabudowanym.  Duże zainteresowanie wzbudziły autochodziki i stojące znaki drogowe ⛔️, dzięki którym poprzez zabawę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi uczestnicy ruchu drogowego. W zajęciach praktycznych przedszkolaki przećwiczyły  bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W tym czasie policjant dbał o to, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze i korzystało z sygnalizacji świetlnej pionowa sygnalizacja uliczna (Podróże i miejsca - Transport-Ground). Wspomniał o wyposażeniu ubiorów dzieci i ich plecaków w elementy odblaskowe, a także o bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Naszym przedszkolakom na placu przed szkołą został zaprezentowany oznakowany radiowóz policyjny🚔oraz mogły usłyszeć syreny z radiowozu🚨. Dzieci podziękowały za ciekawe zajęcia i wręczyły pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za przeprowadzenie prelekcji w naszej szkole😊